panorama
beskydy home
hrebci
klisny
hribata
prodej
fotogalerie
fotogalerie
fotogalerie

Jméno:M E R L I N   S K 1665
Plemeno:Hafling
Narozen:23.4.2006
Otec:Marlboro (import Rakousko)
Matka:Anabelle (import Rakousko)
KVH:151 cm
Linie:M
Ocenění:Na soutěži plemenných hřebců v Trojanovicích 2011 vyhrál Merlin SK 2. místo.
Merlin SK na výstavě haflingů v Hradci Nad Moravicí 19.8.2012, získal 2. místo.
V Hradci Nad Moravicí 19.8.2012, triumfoval také Merlinův potomek v kategorii hříbat.
V Milíkově 28.9.2012 na přehlídce koní na srazu US Cars, získal Merlin SK dvě první místa a to od hodnocení diváků a od odborné poroty.
Foto ze dne:26.3.2010

M E R L I N

Rodokmen:
3582 Marlboro Manson Mithras
Sarina
Carin Achates
Cloggy
17221/T Anabelle Nabucco Natan
Peggy
Angelina Andrit
Angela


Merlinův dědeček z matčiny strany je slavný tyrolský plemeník Nabucco, který má za sebou už více než tisícovku potomků a získal řadu chavatelských ocenění. Nejznámějíší plemeníci z jeho potomstva jsou syn Nordtirol, vnuk Novembernebel a pravnuk Novemberschnee. Všichni tito hřebci dodnes působí jako plemenní hřebci v Tyrolsku. Merlinův otec je import z Rakouska. Věříme, že Merlin svým vynikajícím původem, vzhledem a vlastnostmi přispěje k dobrému chovu haflingů v České republice.

Merlin se narodil v roce 2006 u slovenské chovatelky p. Natálie Kurciníkové na Borisku, okres Zlaté Moravce. Výkonnostních zkoušek se zúčastnil 3.11.2009 v Nitře. Plemenný typ, exteriér, mechanika pohybu a výkonnost byly vysoce hodnoceny a byl zařazen do třídy ELITA. Je zapsán ve slovenské plemenné knize hřebců plemene hafling.

Zápis z výkonnostních zkoušek plemene hafling 3.11.2009 naleznete zde.

Merlin je kůň temperamentní se skvělým charakterem, učenlivý a nadaný. Je velmi dobře ovladatelný a jezditelný. První Merlinův potomek se narodí letos v dubnu (2011) u nás na ranči. Jeho matkou je klisna ENVY ME, která pochází z chovatelské stáje pana Sováka Petera a v roce 2010 vyhrála svod tříletých klisen na Slovensku.


Fotky - zima 2010/2011:
Ocenění 2. místo Ocenění Ocenění 1. místo Ocenění 1. místo Ocenění 1. místo M E R L I N M A P A 2 M A P A 3 LETECKÁ M A P A  R A N Č V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D V Ý H L E D